Image

SCROLL

Maszyna MV

Seria

MV

Masownice
próżniowe

Zakres pojemości

300-1000

Litrów

/

Zakres wsadu

160-600

Litrów

Masownice próżniowe N&N serii MV to unikalne maszyny z mechanicznym pozycjonowaniem bębna, pozwalające na wychylenie go w zakresie 120 stopni.

Zastosowanie procesu masowania zapewnia optymalizację wagi z uzyskaniem wyższej jakości produkowanych wyrobów . Masowanie odbywa się w warunkach ciągłej próżni, zapewniając zamknięte środowisko dla lepszego bezpieczeństwa żywności i większej spójności produktu.

Masownice do mięsa

W tej kategorii urządzeń do przemysłu spożywczego oferujemy starannie przygotowane masownice do mięsa i szynek od N&N Nadratowski. Nasza firma od lat specjalizuje się w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości maszyn dla firm z sektora przetwórstwa spożywczego. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką techniczną i potencjałem zastosowania naszych masownic w Twoim biznesie.

Ramię załadowcze

Każda z masownic serii MV może być opcjonalnie wyposażona w ramię załadowcze dostosowane do standardowych wózków farszu DIN9797 lub innych. Kompaktowa budowa to oszczędność miejsca i poprawa ergonomii pracy.

Sterowanie

Wszystkie urządzenia serii MV wyposażone są w intuicyjny i niezawodny panel dotykowy HMI, który jest przyjazny dla użytkownika i intuicyjny w obsłudze. Oprogramowanie pozwala kontrolować dostęp, umożliwia pracę w trybie ręcznym i automatycznym oraz zapisać nawet do 100 programów, gdzie każdy może składać się z 5 programowalnych kroków.

Ergonomia

Prosta i stabilna konstrukcja spawana ze stali nierdzewnej, spełnia najwyższe wymogi higieniczne, zapewnia łatwą obsługę, utrzymanie w czystości i długotrwałą żywotność urządzenia. Ergonomiczne rozwiązania jak np. uchwyt do mocowania pokrywy próżni pozwalają zachować higienę i komfort pracy.

Zasada działania

Masownice serii MV dzięki regulowanemu kątowi nachylenia oraz asymetrycznym płetwom, podczas masowania (w lewo) zapewniają delikatne „masowanie mięsa”, ponieważ produkt nie jest podnoszony. W przypadku przewracania mniej wrażliwych produktów (w prawo) asymetryczne płetwy podnoszą produkt w celu uzyskania bardziej agresywnego działania, co prowadzi do skrócenia czasu procesu. Dodatkowe, łatwo demontowane widły pozwalają na masowanie nawet bardzo drobnych elementów. Solidna konstrukcja oraz szczelna pokrywa pozwalają osiągnąć masownicom serii MV próżnię do wartości 99% (10mm Hg). Działanie próżni pozwala na uplastycznianie mięśni oraz otrzymanie mięs o ulepszonej strukturze i barwie.

 • MV - Masownice próżniowe
 • Masownice próżniowe

  MV

  Dane techniczne
  modelu

  Pojemność [l]300
  Maksymalny wsad [l]160
  Prędkość obrotowa wałów [obr/min]0-9
  Sterowanie standardowePLC z HMI
  Masa maszyny netto [kg]160
  BUSCH pompa próżniowa [m3/h]21
  Zabezpieczenie prądowe16
  Wyładunek200L
  Pojemność [l]600
  Maksymalny wsad [l]380
  Prędkość obrotowa wałów [obr/min]0-9
  Sterowanie standardowePLC z HMI
  Masa maszyny netto [kg]380
  BUSCH pompa próżniowa [m3/h]40
  Zabezpieczenie prądowe20
  Wyładunek200L
  Pojemność [l]1000
  Maksymalny wsad [l]600
  Prędkość obrotowa wałów [obr/min]0-9
  Sterowanie standardowePLC z HMI
  Masa maszyny netto [kg]1480
  BUSCH pompa próżniowa [m3/h]40
  Zabezpieczenie prądowe25
  Wyładunek200L

Charakterystyka modeli z serii MV

Jednym z naszych kluczowych produktów jest masownica próżniowa do mięsa serii MV. To unikalne rozwiązanie technologiczne, które korzystnie wpływa na efektywność całego procesu produkcyjnego. Oferowane przez nas masownice próżniowe MV wzbogacone są o mechaniczne pozycjonowanie bębna, dzięki czemu można wychylić go w zakresie 120 stopni. Zakres pojemności urządzenia mieści się w przedziale 300-1000 litrów, a zakres wsadu w przedziale 160-600 litrów. Nasza masownica do szynek i mięs przeznaczona jest do pracy z żywnością i spełnia niezbędne normy prawne i standardy rynkowe. Razem z nami zadbasz o bezpieczną i zoptymalizowaną produkcję oraz o zachowanie najwyższej jakości produktów.

Jak działa nasza masownica?

Masownica masarska to jeden z podstawowych elementów wyposażenia hali, gdzie prowadzi się produkcję i obróbkę wyrobów mięsnych. Innowacyjna budowa modeli z serii MV wpływa na delikatne masowanie mięsa, co poprawia jego jakość. Wszystko dzięki asymetrycznym płetwom i regulowanemu kątowi nachylenia bębna. Uzyskuje się to podczas masowania w lewo bez podnoszenia produktu. Ustawienie funkcji masowania w prawo dedykowane jest mniej wrażliwym produktom, ponieważ są one podnoszone. W maszynie znajdują się demontowane widły, dzięki czemu z powodzeniem można obrabiać nawet drobne elementy mięsne. Wysokiej jakości konstrukcja i szczelna pokrywa pozwalają na osiągnięcie wartości próżni na poziomie 99% (10mm Hg). Przekłada się to na ulepszoną strukturę i barwę mięsa, a także pozwala na lepsze uplastycznianie mięśni. Właśnie dlatego nasze masownice są wyborem najbardziej wymagających klientów.

Skorzystaj z naszej oferty

Od ponad 20. lat dbamy o zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów z przemysłu spożywczego. Zapraszamy do zapoznania się z potencjałem zastosowania naszych profesjonalnych urządzeń oraz do skorzystania z oferty N&N Nadratowski. Więcej informacji uzyskasz w bezpośrednim kontakcie z naszym ekspertem. Razem z nami zadbasz o poprawę efektywności prowadzonej produkcji spożywczej.

Do pobrania

Katalog
produktów

pl

en

Dane
techniczne

pl

en