Image

SCROLL

Maszyna MV

Seria

MV

Masownice
próżniowe

Zakres pojemości

300-1000

Litrów

/

Zakres wsadu

160-600

Litrów

Masownice próżniowe N&N serii MV to unikalne maszyny z mechanicznym pozycjonowaniem bębna, pozwalające na wychylenie go w zakresie 120 stopni.

Zastosowanie procesu masowania zapewnia optymalizację wagi z uzyskaniem wyższej jakości produkowanych wyrobów . Masowanie odbywa się w warunkach ciągłej próżni, zapewniając zamknięte środowisko dla lepszego bezpieczeństwa żywności i większej spójności produktu.

Ramię załadowcze

Każda z masownic serii MV może być opcjonalnie wyposażona w ramię załadowcze dostosowane do standardowych wózków farszu DIN9797 lub innych. Kompaktowa budowa to oszczędność miejsca i poprawa ergonomii pracy.

Sterowanie

Wszystkie urządzenia serii MV wyposażone są w intuicyjny i niezawodny panel dotykowy HMI, który jest przyjazny dla użytkownika i intuicyjny w obsłudze. Oprogramowanie pozwala kontrolować dostęp, umożliwia pracę w trybie ręcznym i automatycznym oraz zapisać nawet do 100 programów, gdzie każdy może składać się z 5 programowalnych kroków.

Ergonomia

Prosta i stabilna konstrukcja spawana ze stali nierdzewnej, spełnia najwyższe wymogi higieniczne, zapewnia łatwą obsługę, utrzymanie w czystości i długotrwałą żywotność urządzenia. Ergonomiczne rozwiązania jak np. uchwyt do mocowania pokrywy próżni pozwalają zachować higienę i komfort pracy.

Zasada działania

Masownice serii MV dzięki regulowanemu kątowi nachylenia oraz asymetrycznym płetwom, podczas masowania (w lewo) zapewniają delikatne „masowanie mięsa”, ponieważ produkt nie jest podnoszony. W przypadku przewracania mniej wrażliwych produktów (w prawo) asymetryczne płetwy podnoszą produkt w celu uzyskania bardziej agresywnego działania, co prowadzi do skrócenia czasu procesu. Dodatkowe, łatwo demontowane widły pozwalają na masowanie nawet bardzo drobnych elementów. Solidna konstrukcja oraz szczelna pokrywa pozwalają osiągnąć masownicom serii MV próżnię do wartości 99% (10mm Hg). Działanie próżni pozwala na uplastycznianie mięśni oraz otrzymanie mięs o ulepszonej strukturze i barwie.

 • MV - Masownice próżniowe
 • Masownice próżniowe

  MV

  Dane techniczne
  modelu

  Pojemność [l]300
  Maksymalny wsad [l]160
  Prędkość obrotowa wałów [obr/min]0-9
  Sterowanie standardowePLC z HMI
  Masa maszyny netto [kg]160
  BUSCH pompa próżniowa [m3/h]21
  Zabezpieczenie prądowe16
  Wyładunek200L
  Pojemność [l]600
  Maksymalny wsad [l]380
  Prędkość obrotowa wałów [obr/min]0-9
  Sterowanie standardowePLC z HMI
  Masa maszyny netto [kg]380
  BUSCH pompa próżniowa [m3/h]40
  Zabezpieczenie prądowe20
  Wyładunek200L
  Pojemność [l]1000
  Maksymalny wsad [l]600
  Prędkość obrotowa wałów [obr/min]0-9
  Sterowanie standardowePLC z HMI
  Masa maszyny netto [kg]1480
  BUSCH pompa próżniowa [m3/h]40
  Zabezpieczenie prądowe25
  Wyładunek200L

Do pobrania

Katalog
produktów

pl

en

Dane
techniczne

pl

en